MŠMT Elektrická kytara

ÚVOD » KURZY PRO UČITELE ZUŠ » MŠMT Elektrická kytara

MÓDY VLASTNÍ CESTOU
Kurz je zaměřen na problematiku sedmi nejpoužívanějších módů odvozených z durové stupnice, na jejich snadné pochopení a praktické využití. Prvním krokem je definice každého módu a lokalizace citlivých tónů. Po teoretické přípravě následují prstoklady jednotlivých stupnic a rozklady akordů jako přípravný materiál pro improvizaci.  Dalším krokem jsou harmonické progrese, definující příslušné módy. Kurz uzavírá balíček licků, inspirovaných kytaristy jako Slash, Joe Satriani, Eddie Van Halen aj. Tyto licky slouží jako startovní bod pro vlastní kreativitu a zvýšení technické zdatnosti absolventa. Součástí výuky je hra s připravenými více ..

ELEKTRICKÁ KYTARA PRO AKUSTICKÉ HRÁČE
Kurz je zaměřen pro hráče na akustickou (klasickou nebo westernovou) kytaru, kteří se chtějí seznámit s problematikou hry na kytaru elektrickou. Prvním krokem je nácvik techniky hry trsátkem na několika synchronizačních cvičeních. Následuje výběr nejpoužívanějších stupnic a výrazových prostředků, používaných zejména při melodické a sólové hře, to vše z praktickou ukázkou klasických rockových licků. Další část kurzu je zaměřena na doprovodnou hru. Zde se hráč seznámí s rytmickým akordovým doprovodem, s rozklady akordů a se základními rockovými technikami doprovodu.
Kurz je určen pro elektrické začátečníky, vyžaduje základní teoretické znalosti stavby stupnic, akordů a rytmické vlastnosti not. více ..

BLUES A BLUES ROCK
Kurz je zaměřen pro hráče na elektrickou kytaru a specializuje se na sólovou hru ve stylech Blues a Blues Rock. Základ tvoří ukázky ve stylu hlavních představitelů těchto žánrů. Nejprve se podrobně rozeberou formou technických cvičení, poté následují dva licky, vždy ve dvou úrovních obtížnosti. Závěr každého stylu zakončují dvě sóla (opět v rozdílných obtížnostech), čerpající z probíraného materiálu. Ke všem cvičenímjsou pro studenty připraveny backing tracky ve formátu Mp3.       
Kurz je určen pro pokročilé hráče na elektrickou kytaru, kteří si chtějí rozšířit technické i teoretické znalosti v daných žánrech. Vyžaduje pokročilou technickou zdatnost, znalost stupnic a základních výrazových prostředků a technik více ..

JAK NA RYCHLOST
Kurz je zaměřen na problematiku techniky hry, konkrétně na synchronizaci levé a pravé ruky a s ní spojené rychlosti. Začíná sérií rytmizačních cvičení, následují příklady hry na jedné struně formou technických cvičení a stupnicových fragmentů. Dalším krokem je lokalizace úhozů trsátka při přechodech mezi strunami a jejich následné procvičení. Samostatnou kapitolu tvoří legátová technika a kombinace legáta s trsátkem. Každou lekci uzavírá praktická ukázka použití dané problematiky formou krátkých etud, inspirovaných hrou Yngwieho Malmsteena, Johna Petrucciho, Joea Satrianiho a Paula Gilberta.
Kurz je určen pro technicky velmi zdatné hráče, kteří se zajímají o problematiku rychlé hry, dosáhli v tomto směru více ..

Ohlasy a hodnocení od absolventů

Antonín Krňoul, ZUŠ Praha 10, 30. 5. 2017
dovolte, abych Vám poděkoval za krásný víkend, který jsem u Vás mohl strávit na kurzu bluesové a blues-rockové kytary. Pro mne to byl opravdový svátek. Vystudoval jsem klasickou kytaru v dobách, kdy elektrická kytara byla téměř zavrženíhodný pojem. Všechno, co jsem se chtěl o hře na el. kytaru dozvědět, jsem útržkovitě a neefektivně sháněl z různých zdrojů. V životě jsem se potkal s různými kytaristy, bohužel není pravidlem, že každý, kdo na kytaru více ..

Fotky z kurzů MŠMT


+420 774 088 881