MŠMT Elektrická kytara

ÚVOD » KURZY PRO UČITELE ZUŠ » MŠMT Elektrická kytara

Ohlasy a hodnocení od absolventů

Antonín Krňoul, ZUŠ Praha 10, 30. 5. 2017
dovolte, abych Vám poděkoval za krásný víkend, který jsem u Vás mohl strávit na kurzu bluesové a blues-rockové kytary. Pro mne to byl opravdový svátek. Vystudoval jsem klasickou kytaru v dobách, kdy elektrická kytara byla téměř zavrženíhodný pojem. Všechno, co jsem se chtěl o hře na el. kytaru dozvědět, jsem útržkovitě a neefektivně sháněl z různých zdrojů. V životě jsem se potkal s různými kytaristy, bohužel není pravidlem, že každý, kdo na kytaru něco umí, je zároveň i dobrý učitel.Váš lektor, pan Richard Procházka, splňuje všechno. Je nejen vynikající kytarista, ale je zároveň vynikající pedagog a empatický člověk. V problematice je encyklopedicky erudovaný, dokáže vše srozumitelně vysvětlit, předvést (ale nepředvádí se!), upozorní na nejčastější chyby v nácviku, výklad směřuje k metodice, tedy k tomu, jak by učitel měl vést žáka. A to je právě pro nás, učitele, to cenné; ne, jak my dokážeme v závěru kurzu jednotlivá cvičení dokonale zahrát, ale že víme, jak to naučit naše žáky. Zároveň oceňuji, že pan Procházka se v průběhu kurzu nevěnuje jen samotné hře, ale umí milým a vstřícným způsobem diskutovat se všemi účastníky, polemizovat s jejich názory a zkušenostmi a vysvětlit svůj pohled na problém. Je to lektor, který je zapálený pro věc a svoje nadšení dokáže přenést na ostatní. Výukové materiály, které jsme obdrželi při zahájení kurzu, jsou metodicky odborně a přehledně zpracované, a zároveň musím ocenit jejich působivé a nápadité grafické zpracování, které koresponduje se zaměřením kurzu. Velice se mi líbí prostředí rockové školy v Ondříčkově ulici, ve kterém kurzy probíhají. Účastním se různých kurzů, které potřebuji ke své práci, ale ty jsou pořádány agenturami ve školicích centrech, které postrádají jakýkoliv osobní přístup k účastníkům. U Vás je to docela jiné. To, že přicházíte jako člověk a muzikant do prostředí, kde se vyučuje rocková hudba, je cítit na každém kroku. Je vidět, že jste přemýšleli o každém detailu (včetně dveří na dámské, či pánské WC J). To je moc veselé a milé! Vše korunuje Váš milý, osobní a přívětivý přístup ke všem účastníkům v celém průběhu kurzu. Květnový kurz elektrické kytary byl už druhým kurzem, kterého jsem se letos zúčastnil, a pokaždé jsem byl nadšen. Je jistě spousta oblastí, které by kurzy mohly obsáhnout, ale pokud bych si mohl přát, zajímalo by mne v elektrické kytaře metodické využití durové pentatoniky, např. v hudbě country. Budu se těšit, a všem Vaše kurzy doporučuji!
Jsem u Vás moc rád, je to pro mne vždy impulsem pro další práci.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miroslav Funtán, ZUŠ Nové město pod Smrkem, 29. 5. 2017
Kurz zcela splnil moje očekávání, přístup pana lektora byl skvělý, výukový materiál vysvětlil, předvedl ukázky, byla možnost i diskuze. Vyukový materiál v tištěné i digitální podobě je pro mě velkou pomocí i inspirací pro zkvalitnění vyuky. Příjemné bylo i prostředí školy a vybavení učebny. Do budoucna bych uvítal kurz zaměrěný např. na "tvrdší" styly - hard rock, metal atd.
Ještě jednou děkuji a přeji co největší množství studentů.
Jiří Šašek, ZUŠ Pacov, 7. 6. 2015
Kurz se mi moc líbil. Náplň kurzu byla perfektní, stejně jako lektor Richard, který přesně věděl, co říká a vysvětluje. Skripta byla super připravená a obsah velmi podrobně vysvětlen.
Pavel Kopecký. 6. 6. 2015
Náplň kurzu: metodika, jak učit a uplatňovat církevní mody v rockové hudbě
Lektor: cílený, systematický výklad s praktickými příklady
Prostředí školy: technicky i prostorově vybavené zázemí
Další poznámky: profesionální jednání, uvolněná atmosféra
František Pelíšek, 20. 5. 2015
Náplň kurzu: dobré téma, velmi užitečná látka.
Lektor: Super člověk, trpělivý, dobře vykládá látku, pozitivně motivuje.
Prostředí školy: velmi příjemné Další poznámky: těším se na další kurs
Radoslav Štěrba, 20. 5. 2015
S úrovní kurzu jsem byl velmi spokojen, rovněž i s velmi erudovaným a individuálním přístupem lektora. Tyto akce jsou pro učitele ZŠ v oblasti výuky jazzu, rocku a popu velmi přínosné.  Budu se velmi těšit na další podobná setkání. Věřím, že v brzké době zorganizujete i kurz baskytary.
Nikol Poláčková - ZUŠ Jablonec nad Nisou - 11. 5. 2015
Náplň kurzu: Kurz elektrické kytary - Módy vlastní cestou Lektor:Richard Procházka
Prostředí školy: Ve škole panuje velmi přátelská atmosféra.
Další poznámky: Ve škole jsem strávila pět příjemných dopolední, dle mého názoru , se skvělým lektorem, který opravdu umí.
Jsem ráda, že jsem se kurz rozhodla navštěvovat, byl pro mě velmi užitečný. A těším se na další!
22. 6. 2015
Náplň kurzu: Kurz mi ukázal cestu jak a co cvičit a jak potom vlastní zkušenost předávat dál žákům, takže by se náplň kurzu dala ohodnotit jako motivující a inspirující.
Martina Tesařová, ZUŠ Třešť,  22.6.2015
Kurz bych hodnotila kladně. Náplň kurzu splnila moje očekávání, lektor byl skvělý, vyjadřoval se jasně, výstižně, odpovídal na nejrůznější dotazy. Prostředí školy je příjemné, atmosféra přátelská.
Jáchym Štětec, ZUŠ  28.4.2015
Kurz byl výborný pan lektor velmi na úrovni, takže ode mne velké díky! nashledanou
J.P., Zdravím z Kolína.
O kurzu bych se rád vyjádřil pochvalně. Myslím, že jsme do vínku (na kurzu Mody vl.cestou) dostali to nejlepší, co se kytaristům rock.hudby apod. mohlo nabídnout. Hrát z not je jedna věc, chce to praxi. Za sebe musím říci, že je jakási cesta předemnou, neboť v klasické hudbě rytmus běží mnohem jednodušeji. Jak už někdo pronesl (možná pan lektor) - mody, církevní stupnice jest opravdu základ rock, pop. hudby. Jsem rád, že jsem se s tím seznámil uceleně. Ještě jednou - díky za tento kurz, cenné rady, ať se vám daří.
Lubomír Ligas, 14.5. 2015
Náplň kurzu:  Výuka byla vedena zajímavě a podnětně s výhledem další kurzy.