Náš tým

ÚVOD » O ŠKOLE » Náš tým

Adib Ghali - lektor akustické a elektrické kytary

Absolvent Pražské konzervatoře (prof. Milan Zelenka) obor kytara

Pedagogicky je desátým rokem činný v Rockové škole, kde vyučuje elektrickou i akustickou kytaru.  Je autorem výukové koncepce pro akustickou kytaru Rockové školy a online kurzů. V minulosti vyučoval elektrickou kytaru i na VHS Weiden a Freies Musikzentrum v Mnichově.

Po celou dobu své hudební kariéry hrál v různých rockových a popových skupinách - Mahagon, Blues Session Petra Kalandry, Country Beat, skupina Jany Kratochvílové, Lenky Filipové, Pavla Bobka, Marie Rottrové, Petra Spáleného dalších.
Kromě hraní na elektrickou kytaru se zabývá hrou stylu fingerpicking. V této oblasti nemá ČR konkurenci.
Jako autor aranží a interpret natočil několik CD: Ragtime Guitar a jiné speciality (1992) a Beatlemaniarag-Ragtime Guitar II (1996). Autorem téměř všech aranží známých skladeb pro dvě kytary na těchto CD je Adib Ghali. Posledně jmenované CD vyšlo v roce 2002 ve Velké Británii u vydavatelství Prestige Elite Records Limited.

Koncertní činnost v ČR, Německu a Rakousku.