Elektrická kytara

Kurz Elektrická kytara

ÚVOD » ZÁJMOVÉ KURZY » Elektrická kytara

Speciální kurz elektrické kytary: HUDEBNÍ STYLY_PostPUNK NEW WAVE

Kurz určen hráčům na elektrickou kytaru, mírně pokročilým začátečníkům, pro orientaci v naší metodice - absolventům kurzu GARAGE III.
Je rozdělen do 12 lekcí, v kamenné škole se studuje jeden trimestr (tři měsíce). Aktivace kurzu na ON-LINE trvá tři měsíce.
Obsahem kurzu je studium 9 nejznámějších PostPUNKových riffů, nejvýznamnějších kapel tohoto stylu.
1  -  Blondie – Sunday Girl
2  -  The Police – Don´t Stand So Close To Me
3  -  The Cure I.– Boy´s Don´t Cry
4  -  The Cure II. – Boyˇs Don´t Cry
5  -  Depeche Mode – Personal Jesus
6  -  U2 – Pride
7  -  Killing Joke – Love Like Blood
8  -  Sonic Youth – Silver Rocket
9  -  Stray Cats I. – Storm Of Embassy
10  -  Stray Cats II. – Storm Of Embassy
11  -  Billy Idol I.– Dancing With Myself
12  -  Billy Idol II. – Dancing With Myself V každé lekci najdeme:
-       přípravné cvičení s technickým komentářem - VIDEO
-       zpomalenou verzi původního ryffu – VIDEO, MP3 s playalong, kde můžeme cvičit s doprovodem basové kytary a bicích
-       riff v původní verzi – VIDEO, MP3 s playalong, kde můžeme cvičit s doprovodem basové kytary a bicích

Součástí každé lekce jsou noty a tablatury, pod ikonou PDF najdete verzi celé lekce k tisku.

Ve většině lekcích (kromě 1,2,6,8) - studujeme dva kytarové party, oba jsou natočeny na video a audio v pomalé a původní verzi. Výsledkem je, že si dva studenti mohou zahrát dohromady v jedné skladbě.