MŠMT Elektrická kytara

ÚVOD » KURZY PRO UČITELE ZUŠ » MŠMT Elektrická kytara

JAK NA RYCHLOST
Kurz je zaměřen na problematiku techniky hry, konkrétně na synchronizaci levé a pravé ruky a s ní spojené rychlosti. Začíná sérií rytmizačních cvičení, následují příklady hry na jedné struně formou technických cvičení a stupnicových fragmentů. Dalším krokem je lokalizace úhozů trsátka při přechodech mezi strunami a jejich následné procvičení. Samostatnou kapitolu tvoří legátová technika a kombinace legáta s trsátkem. Každou lekci uzavírá praktická ukázka použití dané problematiky formou krátkých etud, inspirovaných hrou Yngwieho Malmsteena, Johna Petrucciho, Joea Satrianiho a Paula Gilberta.
Kurz je určen pro technicky velmi zdatné hráče, kteří se zajímají o problematiku rychlé hry, dosáhli v tomto směru určitého limitu a chtějí se posunout dále. Kurz nabízí ucelenou metodiku nácviku a praktické tipy.  Od studentů vyžaduje teoretické i praktické znalosti stupnic a pokročilou techniku hry.
Kurz je rozdělen do pěti lekcí, každá je zaměřena na jednotlivý aspekt problematiky tak, aby student snadno pochopil vše podstatné. Lekce trvá 2 x 45 min., v přítomnosti lektora tak nabízí dostatek času na dostatečné vstřebání výukového materiálu.
Popis jednotlivých lekcí:
Lekce 1 Rytmizační cvičení: 6 způsobů jak efektivně procvičit synchronizaci levé a pravé ruky
Lekce 2 Hra na jedné struně: technická cvičení a stupnicové postupy, etuda ve stylu  Yngwieho Malmsteena.
Lekce 3 Přechody mezi strunami: procvičení úhozů trsátka vnitřní a vnější stranou, posuvná cvičení na třech strunách, stupnicové sekvence a etuda ve stylu Johna Petrucciho.
Lekce 4 Lagáto: cvičení jako warming up, patterny na jedné struně a různé variace, stupnicové postupy, příklady využití legáta, etuda ve stylu Joea Satrianiho.
Lekce 5 Kombinace trsátkové hry z legátem: cvičení na jedné a dvou strunách, použití ve stupnicích formou sekvencí, opakovací patterny (licky) a etuda ve stylu Paula Gilberta.